Chińskie Centrum Wizowe - wiza24

Chińskie Centrum Wizowe

15 października 2018 roku zostało utworzone nowe Chińskie Centrum Obsługi Wniosków Wizowych (zwane dalej Chińskie Centrum Wizowe). Od tego dnia wprowadzono wiele zmian w przyjmowaniu wniosków dla osób ubiegających się o turystyczną wizę do Chin oraz biznesową wizę do Chin.

Dotychczas Ambasada Chińska przyjmowała wnioski o wizę w poniedziałek, środę i czwartek teraz całą procedurę wizową przejęło Chińskie Centrum Wizowe. Wypełnione dobrze wnioski można składać od Poniedziałku do Piątku w godzinach od 09:00 do 15:00. Odbiór paszportów od 09:00 do 16:00.

Od 10 maja 2019 został wprowadzony nowy elektroniczny formularz wizowy w Chińskim Centrum Wizowym. Stary wniosek Form V.2013 jest nie aktualny. Prosimy nie wypełniać go.  Przed wypełnieniem nowego wniosku trzeba być przygotowany i posiadać zdjęcie w wersji elektronicznej oraz informację na temat rezerwacji biletu lotniczego oraz rezerwację hotelu. Nowy wniosek do Chin wypełniamy w języku angielskim lub Chińskim. Zdjęć nie przyklejamy do wniosku.  Jeżeli masz problem z wypełnieniem wniosku i starasz się o wizę do Chin my możemy tobie pomóc. Pracujemy 24 h. Wszelkie pytania można kierować pod adres mailowy info@wiza24.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu +48 533 450 533

Procedura wizowa

Cała procedura wizowa wizy do Chin to około 7 dni roboczych – tryb zwykły, 3-6 dni robocze – w trybie ekspresowym.

Każdy wniosek do Chin umawiany jest indywidualnie i dlatego czas oczekiwania na złożenie może się wydłużyć. Został wprowadzony dzienny limit rozpatrywania wniosków oraz kalendarz z dostępnymi dniami i godzinami. Aby złożyć wniosek trzeba wcześniej się umówić na spotkanie w Chińskim Centrum Wizowym.

Dokumenty

Paszport w oryginale musi być ważny jeszcze 6 miesięcy po powrocie do Polski. Wniosek wypełniony on-line i podpisany w dwóch miejscach. Każde pytanie we wniosku musi zawierać odpowiedź. Dwa zdjęcia wydrukowane na papierze fotograficznym zrobione na białym tle bez okularów.  Kopię paszportu strony ze zdjęciem, strony tytułowej. Skala (1:1). Rezerwacja biletu lotniczego z imieniem i nazwiskiem osoby podróżującej. Rezerwacja hotelu również musi zawierać imię i nazwisko. Rezerwacje muszą pokrywać daty podane w bilecie lotniczym oraz wniosku.